ISO 22000:2018 – Qida Təhlükəsizliyi İdarəetmə Sistemi
ISO 22000, qida təhlükəsizliyinin idarə edilməsinə ISO9001 yanaşmasını və bütün səviyyələrdə qida təhlükəsizliyi təminatı üçün HACCP-ni birləşdirən beynəlxalq səviyyədə tanınmış standartdır. Standart qidanın təhlükəsiz olmasını təmin etmək üçün təşkilatın təhlükəsizlik qaydalarına nəzarət etmək qabiliyyətini necə nümayiş etdirə biləcəyini ətraflı təsvir edir.
Qida təhlükəsizliyi qlobal problemdir. Bu, xəsarət və ya xəstəliyin qida istehlakı nəticəsində baş verməyəcəyinə dair praktiki əminlik kimi müəyyən edilə bilər. Biz bütün dünyada ISO 22000 kateqoriyalarının geniş spektrini təsdiq edirik.
ISO 22000 qida təchizatı zəncirində istənilən təşkilat tərəfindən istifadə edilə bilər. Standart Codex Alimentarius Komissiyası tərəfindən hazırlanmış Təhlükə Təhlili və Kritik Nəzarət Nöqtələri (HACCP) sisteminin prinsiplərini birləşdirir. O, audit edilə bilən tələblər vasitəsilə HACCP planını ilkin şərt proqramları və digər qida təhlükəsizliyi sistem tələbləri ilə birləşdirir.
Control Union geniş çeşiddə qida zənciri kateqoriyalarında bu standarta qlobal səviyyədə akkreditə olunmuş sertifikat təqdim edir. Bu kateqoriyalara qida istehsalı, yem istehsalı, saxlanması və paylanması və ya qablaşdırma və qablaşdırma materiallarının istehsalı daxildir.

ISO 22000:2018 – Система менеджмента безопасности пищевых продуктов
ISO 22000 — это международно признанный стандарт, который сочетает в себе подход ISO9001 к управлению безопасностью пищевых продуктов и HACCP для обеспечения безопасности пищевых продуктов на всех уровнях. Стандарт подробно описывает, как организация может продемонстрировать свою способность контролировать угрозы безопасности для обеспечения безопасности пищевых продуктов.
Продовольственная безопасность является глобальной проблемой. Его можно определить как практическую уверенность в том, что употребление пищи не приведет к травме или заболеванию. Мы сертифицируем широкий спектр категорий ISO 22000 по всему миру.
ISO 22000 может использоваться любой организацией в цепочке поставок продуктов питания. Стандарт объединяет принципы системы анализа рисков и критических контрольных точек (HACCP), разработанной Комиссией Codex Alimentarius. Он интегрирует план HACCP с обязательными программами, а также с другими требованиями системы безопасности пищевых продуктов посредством проверяемых требований.
Контрольный Союз предоставляет аккредитованную во всем мире сертификацию по этому стандарту для широкого спектра категорий пищевой цепи. К этим категориям относятся производство продуктов питания, производство кормов, хранение и распределение, а также производство упаковки и упаковочных материалов.